فرش ایران ریشه در تاریخ ، فرهنگ و هنر ایرانی و عمری به درازای تمدن ایران دارد . آنچه جهانیان از قالی ایران می دانند و به خاطر آن به ستایش هنر ایرانی می پردازند ، حاصل تلاش و عشق و علاقه ی مردمانی است که ذوق هنری را با جاذبه های پر رمز و راز فرهنگ و تمدن ایرانی درآمیخته اند
امروزه صنایع و هنرهای دستی ایران ، متاثر از فناوری آوری های نوین و حرکت پرشتاب آن است
شرکت پارس نقش کاشان « فرش مینیاتور » با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی جهانی صنعت فرش و تخصص ، دانش ، ذوق و استعداد متخصصان و هنرمندان طراح برجسته ایرانی ، افتخار دارد صنعت فرش ماشینی ایران را به نزدیکترین فاصله ممکن با هنر فاخر و ظریف فرش دستبافت ایران که حاصل قرن ها ریاضت و دقت هنرمندان این مرز و بوم بوده است برساند.
ارمغان فرش مینیاتور برای شما؛
حسِ داشتن یک فرش اصیل ایرانی
ماندگاری، به روز بودن همیشگی فرش های مینیاتور
و خانه ای زیبا و در شأن خانواده ایرانی
و لبخند رضایت شما پس از خرید فرش های مینیاتور بهترین ارمغانی است که فرزندان شما در کارخانجات فرش مینیاتور پس از یک شیفت کاری به خانه می برند،
جز به داشتن بهترین ها راضی نشوید
کارخانه فرش پارس نقش کاشان با نام تجاری “فرش مینیاتور” در سال ۱۳۹۲ با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه مؤسسین و مدیران این شرکت در زمینه فرش ماشینی، تأسیس به بهره‌برداری رسید. با تلاش بی‌وقفه مدیران و کارکنان شرکت و اولویت قرار گرفتن کیفیت در محصولات تولیدی با استفاده از ماشین آلات به روز و پیشرفته دنیا نام فرش مینیاتور همیشه پیشرو این قطب صنعتی در پایتخت فرش ماشینی ایران، اصفهان و کاشان بوده است.

توسعه و گسترش واحدهای تولیدی این شرکت  به طور مستمر ادامه داشته و دارد و در حال حاضر این شرکت با مساحتی بیش از ۱۰ هزار مترمربع و با سالن‌های مختلف تولید و همچنین واحد های مختلف طراحی و اداری مشغول به ارائه خدمات به هموطنان عزیز این مرز و بوم میباشد.

فرش مینیاتور با اعتقاد کامل به توانمندی پرسنل خود به عنوان یکی از مزایای اصلی شرکت، سعی در آموزش و ارتقا دانش منابع انسانی خود در زمینه های مختلف بهداشت و سلامت، ایمنی در محیط کار، استفاده صحیح از ماشین آلات و کار با رایانه داشته است.

همچنین این شرکت با بهره‌مندی ازماشین‌آلات و تکنولوژی روز دنیا و استفاده از دستگاه های بافندگی بروز و پیشرفته شرکت بلژیکی وندویل  (VANDEWIELE) HCI-UCL و پشتوانه تجربی و علمی مدیران، مفتخر است به تولید محصولات مورد تایید استاندارد های بین المللی و ملی که تاکنون توانسته محصولات خود را به بیش از ۱۰ کشور دنیا صادر نموده و نماینده شایسته ای برای نمایش هنر اصیل ایرانی به جهانیان باشید.